Yoga at Home

UZMANLARIMIZ

Her seviye için dersler veren uzman kadromuzu yakından tanıyın.

ARZUCAN

Hatha, Terapötik Yoga

Terapötik yoga ile gündelik yaşamda hareketsizlik sonucu zayıflayan kaslar uyanmaya başlar ve esner, kas gerginlikleri azalır, omurga güçlenir.

AYÇA

Hatha, Pranayama, Yoga Nidra

Pranayama, yogada kanı temizlemek, hücrelere bol oksijen göndererek toksik maddelerden kurtulmak, konsantrasyonu artırmak, stres ve gerginlikten kurtulmak, iyi ve enerjik hissetmek için kullanılır. 

 

Yoga nidra veya yoga uykusu, rehberli yönerge eşliğinde uyku ve uyanıklık arasında bilinçli olma egzersizidir. Yoga nidra stresi azaltmaya yardımcı olur.

ELİF

Hatha, Mantra Meditasyon

Bedeni ve aklı sakinleştirmek için öncesinde pranayama çalışması ve ardından mantra tekrarı ile yapılan meditasyon (huzur ve şifa mantraları vb.) çalışması.

EVRİM

Açık Kapı

Hatha Yoga, beden ve zihin arasında uyumlu bir denge bulmayı amaçlayan kadim bir bilimdir. Hatha kelimesi Ha ve Tha'ya bölünebilir, burada Ha fiziksel enerji, beden ya da “güneş prensibi” anlamına gelir. Tha ise zihinsel enerji, zihin veya 'ay prensibi anlamına gelmektedir. Hatha Yoga'nın amacı, enerji kanallarını arındırmak ve fiziksel ve zihinsel dengesizliklerini ortadan kaldırmaktır. Düzgün uygulandığında, Hatha Yoga vücudun arınmasına ve yaşam enerjisinin veya pranik enerjinin uyanmasına yol açar.

GÖRKEM

Sivananda Yoga

Sivananda yoga ile beden, zihin ve ruh farkındalığı hedeflenmektedir.

MARJAN

Vinyasa

Vinyasa, modern yoga tarzlarında asanalar arasında, özellikle hareket ve nefesle eşleştirildiğinde yumuşak bir geçiş içerir. Güneşe selam akışından yola çıkılarak özel olarak tasarlanmış geçişler aracılığıyla her poz diğerine dönüşür.

OLGA

Hatha

Bu ders; sağlam bir vücut ve huzurlu bir zihin için duruş ve nefes tekniklerini içermektedir. Omurgayı esnetmeyi ve bütün organlardaki, bezlerdeki, dokulardaki dolaşımı iyileştirmeyi sağlayan bedensel duruşları (asanalar), nefes tekniklerini (pranayama) ve meditasyonu (dyana) içermektedir. 

ARZU

Sivananda, Pawanmukta

Sivananda yoga ile beden, zihin ve ruh farkındalığı hedeflenmektedir. Pawanmukta ise Hatha yoganın ilk ve temel adımlarıdır. Her eklem tek tek, yüksek farkındalıkla ve nefesle denk olarak açılıp kapanır.

DOĞA

Aştanga, Pranayama

Başlangıç/orta/ileri seviye Aştanga yoga. Tirumalai Krişnamacarya'nın basit ve etkili pranayama teknikleri.

Japa yaparken, vedik metinleri okurken rahatça yerde oturabilmek ve uzun süre dik durabilmek için aştanga yoga teknikleri.

EROL

Hatha

Doğanın elementleriyle Hatha yoga.

Hatha Yoga, tüm dünyada ve Türkiye’de en yaygın uygulanan yoga türlerinden biridir. Amacı, bedensel, zihinsel ve ruhsal yaşantımıza bir denge getirmek, rahatlama ve dinginlik sağlamaktır.

FATMA

Yin Yoga, Yoga Terapi

Yin yoga özellikle bağ dokuları esneten meditatif bir yoga türüdür.

Yoga terapi ise bel, boyun, diz hatta sindirim problemi yaşayan kişilere özel bütünsel olarak bedeni ve sinir sistemini çalıştırır. Somatik fakat güçlü bir içeriğe sahiptir.

KRISHNA MALA

Hatha

Hatha yogada; temel fiziksel duruşlara (asanalar) ve nefes egzersizlerine ağırlık verilir. Bu yoga türü, bedenimiz ve zihnimiz üzerinde kontrol sağlama, gevşeme ve stres azaltımına yardımcı olur.

NEHİR

Hamile Yogası

Hamilelik sürecini ve doğumu desteklemek, bebeğiniz ile bağınızı güçlendirmek amacı ile hafif asanalardan oluşur. Temel yaşam kaynağı olan nefes farkındalığı, kontrolü, zihnin odaklanmasını ve dolayısı ile yaşam gücünün artırılmasını hedefleyen pranayama çalışmalarını içermektedir. Ayrıca zihin ve bedenin farkındalığının artırılması ile hafif gevşeme ya da sürekli konsantrasyon haline geçme olarak nitelendirilen meditasyon çalışmaları da dersin kapsamında yer almaktadır.

THEO

Kundalini

Kundalini, bir dönüşüm yogasıdır. Kişideki potansiyeli hızlı bir şekilde ortaya çıkaran bu yoga stilinde Hindistan'ın geleneksel nefes, ses ve hareket teknikleri kullanılır. Dinamik ve güçlü bir yoga çeşidi olan Kundalini Yoga'da, sağlıklı zihin, beden ve ruh bilincine ulaşarak farkındalığımızı artırmak hedeflenir.

HAKKIMIZDA

Sanskritçe kökü Gaurāṅga’dan gelen Goranga kelimesi Puranik edebiyatında Krişna’nın isimlerinden birisidir. Aynı zamanda Gaudiya Vaişnava geleneğine göre altın rengi tenine sahip olan anlamına gelen Caitanya Mahaprabhu’nun ismidir.

ADRES

Goranga Yoga Merkezi

Büyükdere Cad. Naci Kasım Sk. 

Ayşe Hanım Apt. No:6B Mecidiyeköy-İstanbul

0212-2343633 // 0507-3638901

info@gorangayoga.com

ABONE LİSTEMİZE KATILIN

© 2020 Goranga Yoga