Yoga at Home

UZMANLARIMIZ

Her seviye için dersler veren uzman kadromuzu yakından tanıyın.

ArzuCan2.jpg

ARZUCAN

Hatha, Terapötik Yoga

Terapötik yoga ile gündelik yaşamda hareketsizlik sonucu zayıflayan kaslar uyanmaya başlar ve esner, kas gerginlikleri azalır, omurga güçlenir.

AycaHoca.jpg

AYÇA

Hatha, Pranayama, Yoga Nidra

Pranayama, yogada kanı temizlemek, hücrelere bol oksijen göndererek toksik maddelerden kurtulmak, konsantrasyonu artırmak, stres ve gerginlikten kurtulmak, iyi ve enerjik hissetmek için kullanılır. 

 

Yoga nidra veya yoga uykusu, rehberli yönerge eşliğinde uyku ve uyanıklık arasında bilinçli olma egzersizidir. Yoga nidra stresi azaltmaya yardımcı olur.

ElifHoca.jpg

ELİF

Hatha, Mantra Meditasyon

Bedeni ve aklı sakinleştirmek için öncesinde pranayama çalışması ve ardından mantra tekrarı ile yapılan meditasyon (huzur ve şifa mantraları vb.) çalışması.

EvrimHoca.jpg

EVRİM

Açık Kapı

Hatha Yoga, beden ve zihin arasında uyumlu bir denge bulmayı amaçlayan kadim bir bilimdir. Hatha kelimesi Ha ve Tha'ya bölünebilir, burada Ha fiziksel enerji, beden ya da “güneş prensibi” anlamına gelir. Tha ise zihinsel enerji, zihin veya 'ay prensibi anlamına gelmektedir. Hatha Yoga'nın amacı, enerji kanallarını arındırmak ve fiziksel ve zihinsel dengesizliklerini ortadan kaldırmaktır. Düzgün uygulandığında, Hatha Yoga vücudun arınmasına ve yaşam enerjisinin veya pranik enerjinin uyanmasına yol açar.

GorkemHoca.jpg

GÖRKEM

Sivananda Yoga

Sivananda yoga ile beden, zihin ve ruh farkındalığı hedeflenmektedir.

4b5c595c-af8b-4b62-9ed0-92339e9cc8ec.jpg

MARJAN

Vinyasa

Vinyasa, modern yoga tarzlarında asanalar arasında, özellikle hareket ve nefesle eşleştirildiğinde yumuşak bir geçiş içerir. Güneşe selam akışından yola çıkılarak özel olarak tasarlanmış geçişler aracılığıyla her poz diğerine dönüşür.

OlgaHoca.jpg

OLGA

Hatha

Bu ders; sağlam bir vücut ve huzurlu bir zihin için duruş ve nefes tekniklerini içermektedir. Omurgayı esnetmeyi ve bütün organlardaki, bezlerdeki, dokulardaki dolaşımı iyileştirmeyi sağlayan bedensel duruşları (asanalar), nefes tekniklerini (pranayama) ve meditasyonu (dyana) içermektedir. 

ArzuHoca.jpg

ARZU

Sivananda, Pawanmukta

Sivananda yoga ile beden, zihin ve ruh farkındalığı hedeflenmektedir. Pawanmukta ise Hatha yoganın ilk ve temel adımlarıdır. Her eklem tek tek, yüksek farkındalıkla ve nefesle denk olarak açılıp kapanır.

IMG20200728143809.jpg

DOĞA

Aştanga, Pranayama

Başlangıç/orta/ileri seviye Aştanga yoga. Tirumalai Krişnamacarya'nın basit ve etkili pranayama teknikleri.

Japa yaparken, vedik metinleri okurken rahatça yerde oturabilmek ve uzun süre dik durabilmek için aştanga yoga teknikleri.

ErolHoca2.jpg

EROL

Hatha

Doğanın elementleriyle Hatha yoga.

Hatha Yoga, tüm dünyada ve Türkiye’de en yaygın uygulanan yoga türlerinden biridir. Amacı, bedensel, zihinsel ve ruhsal yaşantımıza bir denge getirmek, rahatlama ve dinginlik sağlamaktır.

FatmaHoca.jpg

FATMA

Yin Yoga, Yoga Terapi

Yin yoga özellikle bağ dokuları esneten meditatif bir yoga türüdür.

Yoga terapi ise bel, boyun, diz hatta sindirim problemi yaşayan kişilere özel bütünsel olarak bedeni ve sinir sistemini çalıştırır. Somatik fakat güçlü bir içeriğe sahiptir.

KrishnaMala.jpg

KRISHNA MALA

Hatha

Hatha yogada; temel fiziksel duruşlara (asanalar) ve nefes egzersizlerine ağırlık verilir. Bu yoga türü, bedenimiz ve zihnimiz üzerinde kontrol sağlama, gevşeme ve stres azaltımına yardımcı olur.

NehirHoca.jpg

NEHİR

Hamile Yogası

Hamilelik sürecini ve doğumu desteklemek, bebeğiniz ile bağınızı güçlendirmek amacı ile hafif asanalardan oluşur. Temel yaşam kaynağı olan nefes farkındalığı, kontrolü, zihnin odaklanmasını ve dolayısı ile yaşam gücünün artırılmasını hedefleyen pranayama çalışmalarını içermektedir. Ayrıca zihin ve bedenin farkındalığının artırılması ile hafif gevşeme ya da sürekli konsantrasyon haline geçme olarak nitelendirilen meditasyon çalışmaları da dersin kapsamında yer almaktadır.

THEO

Kundalini

Kundalini, bir dönüşüm yogasıdır. Kişideki potansiyeli hızlı bir şekilde ortaya çıkaran bu yoga stilinde Hindistan'ın geleneksel nefes, ses ve hareket teknikleri kullanılır. Dinamik ve güçlü bir yoga çeşidi olan Kundalini Yoga'da, sağlıklı zihin, beden ve ruh bilincine ulaşarak farkındalığımızı artırmak hedeflenir.