Yoga at Home

UZMANLARIMIZ

Her seviye için dersler veren uzman kadromuzu yakından tanıyın.

krişnamalayoga2.jpg

KRİŞNA MALA

Ayurvedik Yoga

Bu pratikle hareketin yarattığı korkuyu (vata), dönüşümün yarattığı öfkeyi (pitta) ve köklenmenin yarattığı takılıp kalmayı (kapha) aşma öğrenilir. Doğru yöne gitmek için vata, katılımcının yaşam deneyimlerini sindirmesi için pitta ve temelimizin sağlam olması için de kapha dengelenir.  

Size ayurvedik bir asana pratiği deneyimi sunan bu dersimizde kendinizi sadece harika hissetmekle kalmayacaksınız, aynı zamanda bu tür bir pratiğin sizi fiziksel, zihinsel ve  duygusal olarak çok daha derin bir seviyede beslediğini de hissedeceksiniz.

AycaHoca.jpg

ADİ RASA

Hatha Yoga

Hatha Yoga’nın en kadim ve klasik içeriğini deneyimleyeceğiniz bu ders akışı, Yog Vidya Gurukul ekolüne bağlı olarak 60 dk süreli planlanır. Açılış mantrasıyla başlayan ders, başlangıç ve orta seviye Asana serileri ile devam eder. Farklı Yogik Nefes teknikleri, Mudralar ve Bandha teknikleri öğretilir. Son 15 dakikasında pranayama egzersizi & derin gevşeme deneyimlendikten sonra, kapanış mantrası söylenir.

IMG20200728143809.jpg

DİNA BANDHU

Aştanga, Pranayama

Başlangıç/orta/ileri seviye Aştanga yoga. Tirumalai Krişnamacarya'nın basit ve etkili pranayama teknikleri.

Japa yaparken, Vedik metinleri okurken rahatça yerde oturabilmek ve uzun süre dik durabilmek için Aştanga yoga teknikleri.

WhatsApp Image 2021-09-19 at 21.49.01.jpeg

OLGA

Hatha Yoga

Bu ders; sağlam bir vücut ve huzurlu bir zihin için duruş ve nefes tekniklerini içerir. Omurgayı esnetmeyi ve bütün organlardaki, bezlerdeki, dokulardaki dolaşımı iyileştirmeyi sağlayan bedensel duruşları (asanalar), nefes tekniklerini (pranayama) ve meditasyonu (dyana) içerir. 

WhatsApp Image 2021-09-12 at 12.12.15.jpeg

YULİYA

Hatha Yoga

Bu derste, fiziksel egzersizler ve nefes çalışmaları (pranayama) ile birlikte cildinizi, kaslarınızı ve kemiklerinizi hizalamak için tasarlanmış diziler sistemi uygulanır. Vücudumuzdaki gerilmiş bölgelerin rahatladığını ve ruhsal dengemizi bulmamıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.

WhatsApp Image 2021-09-10 at 19.13.14.jpeg

SARE

Yin Yoga

Nefes egzersizleri, hafif Tao Vinyasa akışları ve yin pozları içerecek derslerde katılımcıların bedenleri içerisinde hiçbir norma uyum sağlamaları beklenmeden rahatça pozun etkisine teslim olmaları üzerine araştırmalar yapılır.

IMG_3398.JPG

İLKNUR

Açık Kapı Vinyasa Yoga

Klasik yoga pozlarının nefesle uyumlu hareket serileri olarak uygulandığı bu derste bedenin esnemesi ve güçlenmesi hedeflenir. Akışlarda nefeslere odaklanmak, merkezi sinir sistemini sakinleştirir ve hareketli bir meditasyon konumu sağlar.

GorkemHoca.jpg

GANDHAVATİ

Hatha Yoga

Hatha Yoga'nın geleneksel pozlarının pratik edildiği bu derslerde bedenin ve zihnin farkındalık içinde rahatlayıp gevşemesi hedeflenir. Ders bitiminde hissedeceğiniz denge ve dinginlik hissi ruhunuza iyi gelir.

EvrimHoca.jpg

EVRİM

Açık Kapı Hatha Yoga

Hatha Yoga'nın amacı, enerji kanallarını arındırmak ve fiziksel ve zihinsel dengesizliklerini ortadan kaldırmaktır. Düzgün uygulandığında, Hatha Yoga vücudun arınmasına ve yaşam enerjisinin veya pranik enerjinin uyanmasına yol açar.

ArzuCan2.jpg

ARZUCAN

Hatha, Terapötik Yoga

Terapötik yoga ile gündelik yaşamda hareketsizlik sonucu zayıflayan kaslar uyanmaya başlar ve esner, kas gerginlikleri azalır, omurga güçlenir.

ArzuHoca.jpg

ARZU

Sivananda, Pawanmukta

Sivananda yoga ile beden, zihin ve ruh farkındalığı hedeflenmektedir. Pawanmukta ise Hatha yoganın ilk ve temel adımlarıdır. Her eklem tek tek, yüksek farkındalıkla ve nefesle denk olarak açılıp kapanır.

NehirHoca.jpg

NEHİR

Hamile Yogası

Hamilelik sürecini ve doğumu desteklemek, bebeğiniz ile bağınızı güçlendirmek amacı ile hafif asanalardan oluşur. Temel yaşam kaynağı olan nefes farkındalığı, kontrolü, zihnin odaklanmasını ve dolayısı ile yaşam gücünün artırılmasını hedefleyen pranayama çalışmalarını içerir. Ayrıca zihin ve bedenin farkındalığının artırılması ile hafif gevşeme ya da sürekli konsantrasyon haline geçme olarak nitelendirilen meditasyon çalışmaları da dersin kapsamında yer alır.

WhatsApp Image 2021-09-13 at 11.46.07.jpeg

SADBHUJA

Aştanga Yoga

Aynı asanaların düzenli olarak pratik edildiği bu derste, nefes farkındalığıyla vücudun dayanıklı, güçlü ve esnek olması sağlanırken zihin stabil bir hale gelir. 

THEO

Kundalini

Kundalini, bir dönüşüm yogasıdır. Kişideki potansiyeli hızlı bir şekilde ortaya çıkaran bu yoga stilinde Hindistan'ın geleneksel nefes, ses ve hareket teknikleri kullanılır. Dinamik ve güçlü bir yoga çeşidi olan Kundalini Yoga'da, sağlıklı zihin, beden ve ruh bilincine ulaşarak farkındalığımızı artırmak hedeflenir.