PHOTO-2020-08-07-13-13-39.jpg
AYURVEDA GELİŞİM PROGRAMI

Goranga Yoga ve Arya Vaidya Pharmacy Research Foundation iş birliği ile Türkiye’de 2017 yılında başlattığımız programın 5.sini tekrarlıyoruz. Ayurveda temelleri üzerine 7 ay sürecek çok kapsamlı eğitim 26 Eylül 2020 Cumartesi günü Goranga Yoga’da başlayacak ve aynı zamanda dileyenler zoom üzerinden programa online katılabilieceklerdir. Tüm eğitim AVP’nin uzman akadamisyenleri tarafından verilecektir. Programlar her ay aşağıda belirtilen tarihlerde gerçekleşecektir.

 

Kadim yaşam bilimi olan Ayurveda konusunda uzmanlık yapmak isteyenler için çok iyi bir adım olacak eğitim programımıza kayıtlamız başlamıştır. Öncelikle kendi yaşam kalitenizi yükseltmek istiyor ve kendinizin doktoru olamaya bir adım atmak istiyorsanız bu program tam size göre. Katılımcılara uluslararası geçerliliği olacak olan AVP Ayurveda Gelişim Programı katılımcı sertifikaları verilecektir. Gelişim programını başarıyla bitirenler Ağustos 2021’de Hindistan’da düzenlenecek olan 240 saatlik yoğun eğitime katılma opsiyonuna sahip olacaklardır. Bu program sonunda katılımcılar dilerlerse Dünya Sağlık Örgütü - WHO programına sadık kalınarak hazırlanan 1200 saatlik ileri programa katılma opsiyona da sahip olacaklardır.

 

İleri programımız Arya Vaidya Pharmacy ve Letonya Üniversitesi ile akredite bir amster programı olup, yüksek lisans eğitimi tamamlamış olan katılımcılar Avrupa Birliği dahilindeki bir devlet üniversitesinden master programı tamamlamış olacaklardır.

Temel program hakkındaki bilgiler aşağıdaki gibidir:

PROGRAM DETAYLARI

PROGRAM SÜRESİ

120 saat - 7 aya yayılacaktır.

(98 saat Goranga Yoga, 22 saat online)

EĞİTİM KURUMU

Arya Vaidya Pharmacy

 

PROGRAM BAŞ EĞİTMENİ

Dr. Somit Kumar

 

İKİNCİ EĞİTMENİ

Dr. Dinil Paul

 

ASİSTAN

Gizem Şen

 

PROGRAM DİLİ

İngilizce ve eş zamanlı Türkçe çeviri olacaktır.

 

PROGRAMIN AMACI

Ayurveda’da profesyonel gelişim programının amacı katılımcılara teorik bilgi yanında kadim bir tıp sistemi olarak Ayurveda’ya kapsamlı bir bakış açısı kazandırmaktır.

PROGRAM KONULARI

Ayurveda’nın tarihi ve felsefesi, Psikolojiye Ayurvedik bakış, patoloji ve farmakoloji, Ayurveda terapi sisteminin Pratik çalışmaları.

ÖĞRETİM METODLARI

Dersler, Pratik uygulamalar, seminerler, tartışmalar, yazılı kaynakların analizleri.

 

Tam program sonunda elde edilecekler:

• Hastalıklara Ayurvedik bakış açısı ve tedavi biçimleri hakkında bilgi

• Ayurvedik ilaçların uyuglanması ve etkileri hakkında bilgi

• Hasta bakımının kişisel anlayışı.

• Spesifik belirti ve özelliklere göre tedavi stratejisine karar kapasitesi

• Kişisel hijyen, yaşam tarzı ve Ayurvedik önleyici ilaçlar hakkında tavsiye yetisi

• Çeşitli Ayurvedik terapi tekniklerinin uygulanması için pratik yetisi

 

KURS ÜCRETİ

4900 ₺ + KDV Peşin ödeme

5600 ₺ + KDV Taksit ile ödeme. (Ödemeler aylık 800 TL olarak her ay program başlamadan önce tahsil edilir. Kesin kayıt esnasında 800 TL kayıt ücreti tahsil edilir.)

 

Daha önce Goranga Yoga'dan uzun süreli yoga paketi veya Uzmanlık eğitimi almış iseniz özel bir indirim uygulanacaktır.

 

PROGRAM TARİHLERİ

26 Eylül Cumartesi 08:00-15:00

27 Eylül Pazar 08:00-15:00

 

17 Ekim Cumartesi 08:00-15:00

18 Ekim Pazar 08:00-15:00

 

07 Kasım Cumartesi 08:00-12:00 (Online)

08 Kasım Pazar 08:00-12:00 (Online)

 

21 Kasım Cumartesi 08:00-15:00

22 Kasım Pazar 08:00-15:00

 

05 Aralık Cumartesi 08:00-12:00 (Online)

06 Aralık Pazar 08:00-12:00 (Online)

 

26 Aralık Cumartesi 08:00-15:00

27 Aralık Pazar 08:00-15:00

 

09 Ocak Cumartesi 08:00-12:00 (Online)

10 Ocak Pazar 08:00-12:00 (Online)

 

23 Ocak Cumartesi 08:00-15:00

24 Ocak Pazar 08:00-15:00

 

27 Şubat Cumartesi 08:00-15:00

28 Şubat Pazar 08:00-15:00

 

27 Mart Cumartesi 08:00-15:00

28 Mart Pazar 08:00-15:00

 

Program içinde 14 saat masaj pratiği uygulaması olacaktir.

 

Kayıt için:

Goranga Yoga Merkezi

Büyükdere Cad. Naci Kasım Sokak Ayşe Hanım Apt. No:6-B Mecidiyeköy - İstanbul

Tel: 0212-234 36 33 - 0530 545 17 23

Serhat Şen - Gizem Şen

E-Mail: info@gorangayoga.com

AYURVEDA NEDİR?

Ayurveda (yaşam bilimi) çok eski bir doğal şifa sistemidir. Çin tıp sisteminden eski olup, temel Ayurvedik bilimi yazıya (Atharva Veda’da) dökülmüştür. Ayurvedik bilim çok yönlü tıbbi tekniklerin son derece detaylı açıklamalarını verir ve Dhanvantari olarak bilinen Vişnu’nun enkarnasyonu tarafından bu dünyaya getirildiği söylenir.

İki bin beş yüz yıl önce, bilim, sağlık ve şifanın kurucu babaları olarak bilinen, bilgeler Charaka ve Sushruta tarafından sistemli bir hale getirilmiştir. Ayurvedik ameliyatın mucidi olan Sushruta, sezaryen, katarakt ameliyatları ve beyin cerrahisi gibi karmaşık ve hassas cerrahi uygulamaları yönetiyordu.

 

Charaka ve Sushruta’nın eserleri - Charaka-samhita ve Sushruta-samhita - hala geçerliliklerini korurlar. Bu detaylı tıbbi kitaplar çok saygı görürler, çünkü bunları yazan eski Vedik doktorlar birer mistik, kahin (rishi) idi ve insan bedeninin içsel çalışmasını meditasyonla kazandıkları iç görüyle kavrayabiliyorlardı. Günümüzde bu iç görüler, eski Vedik tıbbı, modern tıbbi buluşlarla (örneğin Vedik yazılar cenindeki aylık gelişmeleri detaylarıyla açıklar) kıyaslayarak teyit edilebilir.

 

Ayurveda, pediatri, obstetriks, dahiliye, jinekoloji ve kulak boğaz burun gibi konulardan anesteziyoloji, takma uzuv yapımı ve plastik errahiye kadar yayılan uçsuz bucaksız bir bilgi kaynağı içerir.

 

Ayurveda, insanın psikofiziksel durumunu üç doşa (mizaç) ile açıklar: vata (hava veya rüzgar), pitta (ateş veya safra) ve kapha (toprak veya mukus). Kişinin genel durumunu esas alarak, bu mizaçlardan biri baskın gelir. Ayurvedik yazılar, hastalığın, bu hayati mizaçlardaki dengesizlikten kaynaklandığını söyler.

 

Ayurvedaya göre, sağlık doşaların doğru şekilde dengelenmesiyle sağlanır. Doshalar, diyette son derece bireysel düzeltmeler, düzenli günlük faaliyetler ve hijyen, çevre ve düşünce kalıplarıyla dengelenir. Gıda ve şifalı otların tıbbi kullanımı Ayurvedik bilimin önemli bir parçasıdır ve her birey için beden tipi ve bünyeye göre belirlenir.

BAŞ EĞİTMEN
DR. SOMIT KUMAR HAKKINDA

Dr. Somit Kumar, Hindistan Coimbature‘da bulunan The Arya Vaidhya Chikitsalayam Araştırma Enstitüsü’nde 2005'den bu yana Medikal Bölüm Asbaşkanlığı ve Klinik Farmakoloji & Disiplinlerarası Araştırma Başkanlığı görevini sürdürüyor. Yükseklisansını Ayurvedik Farmakolojidetamamladı ve klinik Romatoloji konsunda uzmanlaştı.

 

Aynı zamanada Letonya Üniversitesi’nde Anti Diyabetik Formulasyonun Standardizasyonu konusunda doktorasını yürütmektedir. Ayurvedanın Romatoid Artrit konusundaki etkisi üzerine çalışan NIH çalışmalarının içinde olmuştur ve şu anda da Diyabet 2 tipinde ve genetik bir bozukluk olan DMD (Duchenne Muscular Dystrophy) hastalığında bu hastalıklara yönelik olarak uygulanan Ayurvedik tedavinin etkinliğini ölçen bir değerlendirme çalışmasında eş araştırmacı olarak çalışmaktadır.

Dr. Somit Kerala‘da 10 yıldır devamlı olarak uyguladığı Panchakarmatekniği pratiğinin sonucunda Romatoloji, deri hastalıkları, sindirim, karaciğer bozuklukları ve nörolojik hastalıklar alanında çalışmaktadır. Onun klinik konsültasyonları diyet ve yaşam tarzıyla ilgili tavsiyeleri, Ayurvedik ilaçları, Yoga ve bilimsel konsültasyonu içermektedir. Kendisi aynı zamanda "Ancient Science of Life" ve “Journal of Clinical Rheumatology in Ayurveda” dergilerinin yayın kadrosunda bulunmaktadır.

 

Malezya, Singapur, Brezilya, Türkiye, Slovenya, Macaristan, Hollanda, Litvanya, Polonya, Letonya

ve İtalya gibi ülkelerde verdiği uluslararası seminerler, eğitim programları ve konsültasyonlar nedeniyle dünyayı gezmektedir. AVP'nin Brezilya, Arjantin, Şili, Japonya, İsviçre ve Letonya gibi ülkelerdeki öğrencilere yönelik olarak hazırladığı düzenli kısa dönem Ayurveda oryantasyon programlarını hazırlayan eğitim akademisinin çekirdek kadrosunda bulunmaktadır.

HAKKIMIZDA

Sanskritçe kökü Gaurāṅga’dan gelen Goranga kelimesi Puranik edebiyatında Krişna’nın isimlerinden birisidir. Aynı zamanda Gaudiya Vaişnava geleneğine göre altın rengi tenine sahip olan anlamına gelen Caitanya Mahaprabhu’nun ismidir.

ADRES

Goranga Yoga Merkezi

Büyükdere Cad. Naci Kasım Sk. 

Ayşe Hanım Apt. No:6B Mecidiyeköy-İstanbul

0212-2343633 // 0507-3638901

info@gorangayoga.com

ABONE LİSTEMİZE KATILIN

© 2020 Goranga Yoga